Models > MDB121RFS0 > Parts
MDB121RFS0 Frigidaire Dishwasher - Parts
1 - 12 of 117
Keep searches simple, eg. "belt" or "pump".
Lower Spray Arm – Part Number: 5304517203
Lower Spray Arm
★★★★★
★★★★★
(151)
PartSelect #: PS12585623
Manufacturer #: 5304517203
  In Stock
Order now and your part arrives by May 18
Wheel & Bushing Assembly – Part Number: 5304532229
Wheel & Bushing Assembly
(25)
PartSelect #: PS16745479
Manufacturer #: 5304532229
  In Stock
Dishwasher Tub Gasket - Gray – Part Number: 154827601
Dishwasher Tub Gasket - Gray
(52)
This grey OEM dishwasher tub gasket is a 73" grey rubber part that creates a seal around the dishwasher to prevent any water leakage during a cycle. If it's damaged or broken, you'll start seeing wate...
  Special Order
Door Latch and Gasket – Part Number: 5304442175
Door Latch and Gasket
(46)
RACK ASSEMBLY,LOWER,GREY – Part Number: 5304535768
RACK ASSEMBLY,LOWER,GREY
(108)
Water Inlet Valve - 120V 60Hz – Part Number: 154637401
Water Inlet Valve - 120V 60Hz
(50)
ROLLER TUB Gray – Part Number: 5304507405
ROLLER TUB Gray
(2)
Sold individually. Grey in color.
RACK ASSEMBLY,UPPER – Part Number: 140229954072
RACK ASSEMBLY,UPPER
(32)
Heating Element Brass Nut – Part Number: 154106202
Heating Element Brass Nut
(9)
SUPPORT – Part Number: 5304532235
SUPPORT
(20)
This part is a replacement spray arm support for your dishwasher. It is made of white plastic and is approximately 3 inches long, 1 inch wide, and 3 inches tall. This is the support for the lower spra...